Antiradar Protector
Antiradar je zařízení, které je naladěno na stejnou frekvenci, jakou vysílají cestní radary. Jedná se vlastně o velmi citlivý přijímač, který nás s předstihem upozorní na radar nacházející se v blízkosti našeho vozidla. Včas varuje řidiče na blížící se radar, a ten pak dokáže přizpůsobit rychlost a vyhnout se tak pokutě. Jak dělíme antiradary? Především z hlediska legálnosti je dělíme na aktivní, kterých používání je v České republice zakázáno, a pasivní, které jsou zcela legální. U aktivních antiradarů dochází k rušení signálu policejního radaru a tím pádem znemožňuje radaru provést měření.
Naproti tomu pasivní antiradar, pouze upozorní řidiče, že v blízkosti se nachází policejní radar, a ten tak dokáže přizpůsobit svou rychlost situaci. Ve druhé řadě je dělíme na přenosné antiradary, jež využívají zejména řidiči, kteří vlastní více vozidel, a potřebují antiradar přemísťovat podle potřeby mezi vozidly. Jejich výhodou je také nižší cena v porovnání s pevně zabudovanými antiradary. Nevýhodou je ale vyšší riziko falešných poplachů a menší přesnost, než u pevně zabudovaných antiradarů.
Pevně zabudovaný antiradar je na rozdíl přenosních modelů spolehlivější, disponuje lepší schopností detekce. Jeho nevýhodou je poměrně vyšší cena. Horkou novinkou roku 2011 je antiradar Protector, který patří k nejlepším mezi pevně zabudovanými antiradary pro použití v České republice. Jeho vysoká citlivost při detekci a minimum falešných poplachů mu přinesli úspěch a zaručují oblíbenost mezi uživateli. Jeho další předností je absence displeje, díky čemu je antiradar naprosto diskrétní a neodhalitelný. Pokud tedy přemýšlíte o koupi antiradaru, je třeba, abyste zohlednili všechny aspekty a parametry nabízených typů, modelů a značek a vybrali si ten, který vám bude nejlépe vyhovovat.