Cestujeme za exotikou

Exotická dovolená na plážích zalitých sluncem, s vychlazeným koktejlem v ruce a obklopen nádhernou exotickou přírodou a bělostnými plážemi linoucími se kolem pobřeží korálového ostrova – to je dovolená snů téměř každého člověka. V minulosti byla dovolená v exotických destinacích skoro nemyslitelná, ale v posledních letech jsou exotické zájezdy stále dostupnější. I vy si nyní můžete dopřát luxusní dovolenou v některém z exotických rájů světa. V tomto článku jsme si pro vás připravili stručnou charakteristiku některých z nich.

Thajsko

Thajsko patří mezi nejznámější exotické destinace a je jednou z nejkrásnějších zemí jihovýchodní Asie. Thajsko je zemí kontrastů, na jedné straně zde naleznete velkoměsta, jako je například Bangkok a na straně druhé liduprázdné ostrovy pokryté bujnou a téměř nedotčenou vegetací. Klima Thajska je tropické a tato země se vyznačuje vysokou vzdušnou vlhkostí. Díky tomu se zde výborně daří různým druhů zvířat i rostlin, včetně orchideí, které jsou zde opravdu časté. Thajsko je hojně vyhledáváno turisty z celého světa a nabízí vynikající turistické zázemí. Svou dovolenou zde můžete prožít jak na pevninské části země, tak na jejích četných ostrovech.

Maledivy

Hledáte-li opravdový ráj na zemi, v němž vás čekají pohádkově krásné pláže a luxusní ubytování, pak se vydejte na Maledivy. Maledivy jsou souostrovím nacházejícím se u jižního pobřeží Asie v Indickém oceánu. Jsou pro ně charakteristické pláže s velmi jemným, bílým pískem, nízké domky na pobřeží postavené z přírodních materiálů, celoročně krásné počasí a průzračně čisté moře.

Kapverdské ostrovy

Chcete-li cestovat za exotikou, ale nechcete trávit celý den v letadle, pak je pro vás ideální dovolená na Kapverdských ostrovech. Kapverdské ostrovy leží u západního pobřeží Afriky a jsou velmi rozmanité. Pyšní se kvalitními písečnými plážemi, příjemným klimatem, čistým mořem a pestrou nabídkou letovisek s komfortními hotely. Díky své poloze nabízejí Kapverdské ostrovy vysoké teploty i v průběhu zimy, jsou tedy ideálním místem pro zimní dovolenou.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.