Kemer – ideální místo pro léto v Turecku

Láká vás dovolená v Turecku mimo hlavní turistický ruch? Pak bychom vám doporučovali dovolenou v letovisku Kemer, které je méně známé než například Alanya, Antalya či Side a skýtá jedinečnou kombinaci přírodních krás, moře a kultury. Toto letovisko bylo vybudováno na začátku 20. století na úpatí pohoří Taurus a svým návštěvníkům nabízí více než 52 kilometrů pobřeží s písečnými plážemi a průzračným mořem.

Charakteristickým rysem letoviska Kemer je nejen monumentální pohoří Taurus tyčící se v pozadí města, ale také okouzlující příroda, poklidná atmosféra a velmi čisté moře lákající k plavání, plachtění či potápění. Využijte online srovnávač zájezdů www.newtravel.cz a vyberte si své zájezdy do Kemeru snadno a přehledně na jednom místě, kde navíc naleznete informace o aktuálních slevách na jednotlivé zájezdy.

Kemer, zelená oáza Turecka

Rozhodnete- li se prožít svou letní dovolenou v letovisku Kemer, pak se můžete těšit na opravdu báječnou dovolenou v kouzelné přírodě. Moře v okolí Kemeru je během celé letní sezóny velmi teplé, což jistě potěší nejen rodiny s dětmi, navíc si zde můžete užívat pěší výlety malebnou přírodou, lenošení ve stínu slunečníku či návštěvu zdejších restaurací, v nichž můžete ochutnat tradiční turecké speciality.

Tipy na výlety

Dovolená v Kemeru je báječným výchozím bodem pro celou řadu fakultativních výletů. Jedněmi z nejoblíbenějších míst je Kaňon Göynük, jeskyně Molla a Beldibi, skála İkiz Kayalar či slavná Chiméra, což je místo, kde vyvěrá zemní plyn a zapaluje se, což způsobuje, že ze zdejší země šlehají plameny a vytváří tak opravdu fascinující pohled. Láká- li vás trocha adrenalinu a nevšední zážitky, pak byste si při své dovolené v Turecku rozhodně neměli nechat ujít návštěvu Chiméry.

Dalšími zajímavými místy, které se nacházejí nedaleko letoviska Kemer, jsou starověká města Phaselis a Olympos. První z nich se nachází přibližně 15 kilometrů jižně od Kemeru a skýtá historické památky, stejně jako chráněné přírodní oblasti s nedotčenými plážemi. Nádhernými plážemi se pyšní také město Olympos, které naleznete na úpatí hory Mt. Tahtali.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.