Maledivy

Maledivy jsou souostrovím několika atolů, z nichž každý je tvořen mnoha ostrovy a ostrůvky. Některé ostrovy přejdete pěšky během několika minut a ty další během dne. Délka se pohybuje od sta metrů až po několik kilometrů. Největším ostrovem je neobydlený Gan, ležící na atolu Sínu s délkou 8 km. Každý z ostrovů je svým způsobem unikátní a na každém se budete cítit, jako byste byli v ráji.

Maledivské pláže slibují čistotu, jemný bílý písek a nádherně tyrkysovou vodu ve všech odstínech. Pokud budete chtít objevit tu nejkrásnější pláž, bude to velice těžký úkol. Snad jen pláže na ostrově Ihuru jsou unikátnější o nádherné podmořské útesy, u kterých se vám bude až tajit dech. Bude-li vám na slunci horko, přijdou vhod stíny kokosových palem, kterých je na Maledivách všude dostatek.

Všeobecně jsou maledivské ostrovy známé díky podmořskému světu. Potápění a šnorchlování patří mezi nejoblíbenější sporty na Maledivách. Prozkoumat život pod hladinou a při tom se moci dívat, jak všude všechnu pulsuje, je zážitek k nezapomění. Nejkrásnější lokality pro potápění jsou na Jižním Malé atolu nebo Ari atolu. V Jižním Malé zase objevíte chráněnou podmořskou oblast Maayafushi Thilla, kde můžete pozorovat dokonce žraloky.

Více informací o Maledivách najdete na maledivy-web.cz.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.