Ostrov Sicílie

Největším italským ostrovem je slunná Sicílie. Zřejmě nejznámějším symbolem tohoto ostrova je největší dosud činná sopka v Evropě Etna. Krásná krajina, hezké pláže a cenné antické památky dělají ze Sicílie vyhledávanou oblast mezi turisty de facto po celý rok.

Na ostrově se nachází 2 letiště. Jedno je v Palermu a další v Catanii. Město Palermo je současně hlavním městem největšího středomořského ostrova, kterým Sicílie je.

Ostrovní krajina je převážně hornatá, však se zde také nacházejí 4 pohoří. Co se týče počasí, na Sicílii převládá středomořské klima. Dlouhá horká léta a krátká, mírné zimy.

Pro strávení své dovolené si turisté většinou vybírají střediska Taormina Mare na východním pobřeží a Giardini Naxos, ležící v těsném sousedství Taorminy.

Taormina je nejnavštěvovanější městem celé Sicílie. Do historického jádra sice nesmí automobily, to však nebrání turistům si naplno vychutnat atmosféru tohoto krásného místa. Písčito-oblázková pláž Recanati láká k opalování a lenošení u moře.

V sousedním Giardini Naxos je mnohem klidněji, z Taorminy sem jezdí autobusy dlouho do noci. Je to nejstarší místo na celém ostrově a leží přímo pod majestátnou Etnou. Na sopku se lze dostat buď pěšky nebo lanovkou, jejíž cena ovšem nepatří k nejnižším. Vrchol sopky leží ve výšce 3300 m.n.m. Pokud však bude zvýšená sopečná činnost, je přístup nahoru k vulkánu zakázaný.

Zdroj: http://letimekmori.wordpress.com/2013/07/05/ostrov-sicilie/Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.