Španělská oblast Alicante

Nejmenší španělská oblast Alicante se rozkládá na pobřeží Středozemního moře. Rozkládá se na 5 800 km2 a žije zde okolo1,5 milionu lidí. Mezi její nejnavštěvovanější turistickou část patří pobřeží Costa Blanca, což v překladu znamená „Bílé pláže“. Úředním jazykem je tu španělština, ale zároveň i katalánština.

Proč si vybírají turisté právě Alicante? Je to výjimečný kraj nejen díky tomu, co dokáže turistům nabídnout, ale také díky svým klimatickým podmínkám. Jižní poloha oblasti zaručuje sluneční paprsky téměř po celý rok a průměrná teplota nepadá pod 20 stupňů.

Dalšími lákadly jsou její nádherné písečné pláže, křišťálově čistá voda, skalnaté zátoky a překrásná příroda. Mnoho návštěvníků sem přijíždí za velkolepými festivaly a zábavě až do ranních hodin. A pokud budete chtít vyrazit na některý z přilehlých ostrovů, doporučujeme vybírat z nabídky celodenních výletů lodí.

Milovníci historie a památek by neměli vynechat návštěvu zrekonstruovaného hradu Castillo Santa Bárbara. Hrad leží nad městem a nabízí překrásný výhled na přístav i celé město. Dostanete se k němu buď pěšky nebo výtahem zabudovaným ve skále.

Městečko Elche bylo založeno již koncem 10. století. Leží zhruba 11 kilometrů od pobřeží a svůj věhlas si získalo díky datlovým hájům. Roste zde okolo 200 000 palem a pokud budete chtít načerpat trochu energie a nebo si chvilku odpočinout od mořských vln, určitě se sem vydejte.

K oblasti Alicante náleží také město Benidorm. Proč zmiňujeme zrovna toto město? Nachází se zde obrovský akvapark Aqualandia, kde si děti užijí spoustu zábavy a rodiče ocení, že tu není moc draho jako na většině území Španělska.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.