Tipy na letní dovolenou

Léto je prakticky za dveřmi a právě nyní je ideální čas začít plánovat svou letní dovolenou. Plánujete-li vyrazit na dovolenou k moři, máte k dispozici nepřebernou směsici možností. Záleží na tom, jaké jsou vaše představy o ceně dovolené, jaký typ dopravy preferujete, případně jak daleko jste ochotni cestovat, ale vybírat se dá také podle typu pláží, služeb nabízených hotely, případně dle možností kulturního a sportovního vyžití. V tomto článku jsme si pro vás připravili přehled nejoblíbenějších letních destinací za poslední sezónu.

Řecko

Přestože se tato země potýkala s ekonomickou krizí, dovolená v Řecku stále zůstává na předních příčkách oblíbenosti turistů. Svůj podíl na tom má jak nádherná krajina s okouzlující architekturou, tak velké množství ostrovů s kvalitními turistickými letovisky a krásnými plážemi, stejně jako příznivá cena dovolené. Výhodou dovolené v Řecku je také možnost zajímavých výletů. Tato země se pyšní opravdu působivým množstvím kulturních památek. Nechcete-li se tedy celou dovolenou jen válet na pláži a rádi byste podnikali výlety do okolí, zájezdy do Řecka jsou pro vás ideální.

Turecko

Z původně poměrně neznámé země se v posledních letech stal doslova hit. Stále více českých turistů objevuje kouzlo letní dovolené v Turecku, která v sobě skrývá komfortní ubytování, výborné jídlo, které je v rámci all inclusive zcela zdarma, příjemnou atmosféru a vynikající podmínky pro vodní sporty v rozsáhlých přímořských letoviscích. Turecko je ideálním místem pro rodinnou dovolenou.

Itálie a Chorvatsko

Itálie a Chorvatsko jsou stálicemi, ke kterým se každým rokem vrací značná část českých turistů. Obě země lákají na poměrně nízkou cenu dovolené, možnost vlastní dopravy a koupání v příjemných letoviscích. Nevýhodou ovšem může být větší množství turistů. Obě země ovšem nabízejí pestrou škálu turistických letovisek a zajímavých měst, která jsou ideálními cíli pro výlety. Prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů do Itálie a Chorvatska a možná i právě vás zaujme dovolená v těchto zemích.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.