Užijte si dovolenou v nejdivočejším skalním městě v Česku

Rádi podnikáte výlety do české přírody a obdivujete její krásy? Chtěli byste vyrazit na jedno z nejkrásnějších míst, které vytvořila sama příroda? Jeďte na výlet do Adršpachu. Adršpašsko-teplické skály tvoří největší a nejrozmanitější skalní město v celé Střední Evropě a doslova vybízí k tomu, abyste je navštívili. Hustá a spletitá síť turistických stezek plná můstků a žebříků, která se vine kolem skalních masivů, dopřává turistům dostat se na všechna zajímavá místa této malebné krajiny národní přírodní rezervace. Prohlédněte si aktuální slevy na ubytování na horách a poznávejte krásy českých pohoří!

Vodopády, jezírka a vtipný převozník

V oblasti nejdivočejšího skalního města, které se stalo inspirací nejedné české pohádce, nalezneme i mnoho jezírek, potůčku nebo adršpašských vodopádů. Zajímá je prohlídka azurového jezírka, ke kterému vás na malém plavidle doveze vždy vtipný převozník. Převozník vám během plavby povykládá o místních skálách, sdělí vám zajímavé informace vztahující se k této oblasti a řekne i pár pověstí o místních vodnících a vílách.

Zříceniny hradu Adršpach

Na jednom z místních skalních masivů můžeme nalézt zříceniny středověkého hradu. Hrad na kraji adršpašsko – teplického skalního města leží ve výšce 681 metrů nad mořem a je oblíbeným cílem turistů. Historici zatím neodhalili, kdo tento hrad na skále postavil, ví pouze to, že hrad byl postaven ve 13. století během éry Přemysla Otakara II. Hrad Adršpach se skládal ze dvou hradů a dobýt ho bylo opravdu těžké. Z věží hradu měli panovníci obrovský přehled nad okolní krajinou. Hrad byl navíc obklopen příkopem, který společně s nelítostným skalním terénem, dělal z hradu místy až nedobytnou tvrz.

Útulný Hotel Elko

V případě, že hledáte vhodné ubytování pro vaši dovolenou v Adršpachu, doporučuji vám podívat se na stránky slevových portálů. V kategorii slevy na pobyty na českých horách tam totiž můžete objevit i vícedenní pobyt v Hotelu Elko. Hotel, který se nachází blízko centra města Náchod, se může stát vaším výchozím bodem pro toulky po Adršpašsku. Hotel Elko nabízí komfortní ubytování ve dvanácti pokojích, které jsou útulně zařízeny tak, abyste se zde cítili, co možná nejpříjemněji. Součástí hotelu je i nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace, ve které si přijdou na své všichni milovníci dobrého a kvalitního jídla i pití.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.