Krbařství Vodňany vám vystaví krby přesně podle vašich představ

Tradiční krb je majestátní a stále dobře slouží

V předešlých letech se pod pojmem krb, každému vybavil starý klasický kamenný krb, který byl dominantou celé místnosti. Dnešní moderní doba si vyžaduje nejen krásu, ale taky výkonnost. I když se najdou jedinci, kteří touží mít takovou dominantu doma, přesto klasický kamenný krb už není v takovém hledáčku jak býval. Klasické kamenné krby nahradily ve Vodňanech krbové vložky, které se obezdí kamenem. Krbová vložka může být jakákoli a spolu s kamenem vytvoří krásný, dokonalý a jedinečný tvar krbu.

Kamenné krby ve Vodňanech

Přírodní materiál jako je kámen, dokáže dokonale pohltit teplo (akumulovat) a pozvolna ho vydávat ještě mnoho hodin po vyhasnutí plamene v ohništi. Kamenné krby jsou pevné a odolné. Svůj vzhled tak nezmění po mnoho desítek let a budou pořád charismatické a podmanivé. Kámen je žáruvzdorný, proto na výstavbu nemusí jihočeští krbaři použít různorodé materiály, třeba na podložku, obestavbu pláště nebo obezdívku ohniště. Kámen se dá upravovat, proto lze s tímto materiálem dosáhnout dokonalého tvaru, dle vašich představ a mohou tak působit majestátně, dekorativně, robustně, elegantně či jinak. Krbaři z vodňanského krbařství vám pomohou si splnit sen v podobě krbu z kamene.

Ve vodňanském krbařství vám pomohou se rozhodnout

Ve kvalitním vodňanském krbařství z Jihočeského kraje vám pomohou s rozhodováním a provedou veškeré práce nutné k postavení krbu. Na trhu se vyskytuji tři základní druhy kamenných krbů a to:

 • klasický kamenný krb
 • kamenné krby s krbovou vložkou
 • zahradní kamenný krb
 •  

  Kamenné krby klasické

  Klasický kamenný krb nepotřebuje žádnou krbovou vložku a má otevřené ohniště. Tento krb se hodí pouze k vytápění jedné místnosti a k dekorativním účelům. Tento druh vytápění je zdravý, neboť vydává sálavé teplo, které se pozvolna uvolňuje i několik hodin po skončení příjmu tepla. Tyto krby dokáží navodit příjemnou atmosféru a chvíle pohody.

  Kamenné krby s použitím krbové vložky

  Kamenné krby s krbovou vložkou jsou oblíbenou variantou krbů, jelikož se dají využít na levné vytápění celého objektu (vodňanských rodinných domů, chat, chalup, horských hotelů a podobně). Do těchto krbů se můžou použít jakékoli krbové vložky, které se obestaví kamenem. Dosazením krbové vložky můžete získat tyto druhy krbů:

 • Sálavé krby – neobsahují výměník, proto teplo z topeniště rovnou pohlcuje kamenná obezdívka, která vydává sálavé teplo v jedné místnosti po mnoho hodin.
 • Teplovzdušné krby – jsou obohacené o teplovzdušné krbové vložky s kanály, které mohou být napojeny na výměník tepla a rozvádět teplo do ostatních místností.
 • Teplovodní krby – mají dvojitý plášť, ve kterém koluje voda, která se ohřívá a dále putuje do topné soustavy v objektu.
 •  

  Zahradní kamenné krby

  Zahradní kamenné krby jsou okrasou celé zahrady a především slouží k relaxaci a příjemně stráveným chvilkám s rodinou a přáteli. V těchto krbech si můžete připravit dokonale lahodné pochutiny jak grilováním, uzením nebo opékáním.

  Proč krbaři doporučují tento druh vytápění?

  Krb nejenže dobře vypadá, ale také nabízí mnoho dobrých užitných vlastností, které jej upřednostňují před jinými možnými variantami. Aby jste se dozvěděli všechny užitné vlastnosti, nebojte se zeptat. Krbaři z Vodňan, kteří mají letité zkušenosti, vám podají všechny potřebné informace. Kamenné krby všeobecně nejen dobře vypadají, ale také nabízí další výhody jako jsou:

 • vydávají sálavé teplo
 • úspora peněz v topení
 • snadná údržba
 • dlouhá životnost
 • Na druhou stranu můžeme do jejich nevýhod zařadit:

 • vyšší pořizovací cenu
 • vyšší hmotnost krbu
 •  

  Kamenné krby s řemeslníky z Krbařství Vodňany

  Kamenné krby jsou složité na výstavbu, ale i na projektování a vyřizování všech pohledávek kolem nich. Krbařství Vodňany je spolehlivou jihočeskou firmou, která zařídí veškeré pohledávky a vás nebude zbytečně zatěžovat vyřizováním stavebního povolení, tlakovými zkouškami, revizí komínu a podobně. Všechny tyto služby a ještě mnohem další, jsou základní nabídkou, kterou by jste od krbařů měli požadovat od profesionálů. Krbařství Vodňany si své zaměstnance pečlivě vybírá a hlídá si jejich recenze, jak s nimi zákazníci byli spokojení.

  Krb se má stát chloubou celého objektu a má splňovat veškeré platné normy v ČR, proto si pečlivě vyberte vodňanskou firmu, která všechny podmínky plní. Krbařství Vodňany z Jihočeského kraje vám může zaručit, že s výsledkem budete spokojení.

  

  Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

  You must be logged in to post a comment.